Varianty degustačného menu

 

Milí hostia, radi by sme Vás informovali, že pre Vás v prípade potreby vieme pripraviť nasledujúce varianty nášho degustačného menu:

- bezlepkový variant

- vegetariánsky variant

- pescetariánsky variant (vegetariánsky variant s rybami)
- variant so sníženým obsahom mlieka/smotany/mliečnych výrobkov
- variant pre tehotné (dostatočne tepelne upravené mäso a ryby, bez plesnivých syrov, nepasterizovaných mliečnych výrobkov a húb)

Bohužiaľ v našej reštaurácii už z prevádzkových dôvodov neposkytujeme úplne bezlaktózový/bezmliečny variant degustačného menu. Variant so sníženým obsahom mlieka/smotany/mliečnych výrobkov je variant, kde sú mliečne/smotanové omáčky a syry nahradené bezmliečnými surovinami, avšak je v ňom použité menšie množstvo masla, kyslomliečnych výrobkov a pod. a rovnako maslo môžu obsahovať napr. upečené cestá.

 

Ak máte závažnú alergiu na nejakú potravinu z nasledujúceho zoznamu, prosíme Vás, aby ste nás o nej informovali vopred a ak to bude v našich silách, budeme sa snažiť Vám vyhovieť. Ak máte alergiu na potravinu, ktorá nie je v zozname alergénov, prosím, zatelefonujte nám na tel. 0905 033 462 a radi Vašu alergiu prekonzultujeme.

Ak nejakú potravinu nemáte radi, budeme sa veľmi tešiť, ak nám pri návšteve našej reštaurácie budete dôverovať a ochutáte jedlo s týmito surovinami tak, ako sme ich pre Vás vyladili. Samozrejme sa počas večere môžete rozhodnúť, či dané jedlo ochutnáte alebo nie.


Otázka: Už sme u Vás boli a pripravili ste nám úplne bezlaktózové menu, ktoré bolo výborné. Prečo ho už nerobíte?

 

Je to pravda, ešte donedávna sme sa snažili vyhovieť všetkým hosťom, a teda sme pripravovali degustačné menu aj úplne bez laktózy či mliečnej bielkoviny. Bohužiaľ sme zistili, že príprava nášho štandardného degustačného menu spolu s prípravou úplne bezlaktózových jedál je priveľmi rozmanitá a pre chod kuchyne priveľmi náročná, čo sa v konečnom dôsledku odrážalo na kvalite našich služieb. Avšak radi Vám v prípade potreby pripravíme menu, ktoré má znížený obsah mlieka/smotany/mliečnych výrobkov. Čo to znamená? V tomto variante sú mliečne/smotanové omáčky a syry nahradené bezmliečnými surovinami, avšak je v ňom použité menšie množstvo masla, kyslomliečnych výrobkov a pod. a rovnako maslo môžu obsahovať napr. upečené cestá.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vašu návštevu!

---------------------------------------------


Bohužiaľ nedokážeme vyhovieť:

 

- Vašej preferencii istých druhov mäsa resp. averzii k istým druhom mäsa  - naše menu môže obsahovať hovädzie, bravčové, jahňacie, kozie, králičie mäso či isté druhy hydiny, zveriny a pernatej zveriny;

- vynechať vnútornosti – naše degustačné menu môže obsahovať vnútornosti, ktoré sú vždy tepelne upravené;

- averzii k cibuľovinám (cibuľa, cesnak, pór, pažítka a iné cibuľoviny) - naše menu obsahuje cibuľoviny, s výnimkou pažítky sú cibuľoviny tepelne upravené;

- averzii k istým druhom zeleniny, ovocia či iným potravinám – napr. chren, kôpor, koriander, paradajky, paprika, kapusta, zázvor, baklažán, feferónky, huby, mak, repa a pod.

- averzii ku kozím/ovčím výrobkom – naše menu môže obsahovať výrobky z kozieho a ovčieho mlieka, pretože priamo za našim Mlynom máme malú koziu a ovčiu farmu;

- požiadavkám na extra menu pre hostí so špecifickou diétou alebo zo zoznamu surovín, ktoré môžu konzumovať (napr. bezlaktózová diéta, histamínová diéta, pankreatická diéta, bezzvyšková diéta, vegánske menu, diéta pri alergii na mliečnu bielkovinu);

- špeciálnym požiadavkám na vzhľad jedla;