Ubytovanie

01

V Gašperovom mlyne je možnosť ubytovať sa v 3 izbách a 1 apartmáne. Naše ubytovacie kapacity sú priestranné, útulné a štýlové. Nachádzajú sa v nich umelecké diela akademického maliara Mariána Čižmárika, interiéry sú inšpirované ľudovou tvorivosťou a životom našich predkov v Batizovciach. Nábytok kopíruje štýl nábytku, ktorým boli vybavené domy roľníkov v podtatranských obciach.

02

Wellness

Gašperov mlyn ukrýva aj priestrannú wellness zónu, ktorá poteší všetky vaše zmysly.

Nakoľko pobyt našich hostí vo wellness zóne zásadne nespájame, užijete si ho v dokonalom súkromí.


V našej wellness zóne sa nachádza:

  • fínska sauna a ochladzovacie vedro
  • parná sauna
  • infrasauna
  • tepidárium (ohrievaná lavica)
  • ležadlá, sprchy a toalety

V celej wellnes zóne môžu hostia neobmedzene používať vysokokvalitné, jemné plachty z pravého ľanu, ktorý bol vyrobený tradičným spôsobom a plachty boli ručne tkané približne pred šesťdesiatimi rokmi našími starými mamami.

Zelený mlyn

 

Gašperov mlyn je stavba, ktorá je energeticky nezávislá na vonkajších zdrojoch. Jej súčasťou je malá vodná elektráreň, ktorá vyrába "čistú" ekologickú elektrinu, ktorú distribuuje do siete a sama aj využíva. Okrem nej využíva náš mlyn aj energiu a teplo zo Slnka i Zeme – získavame ju pomocou solárnych panelov a tepelných čerpadiel.

Takisto využívame vodu z vlastnej studne a po jej použití ju vyčistíme v našej čistiarni odpadových vôd. Navyše dodržiavame vysoko nastavené štandardy odpadového hospodárstva, kedy sa snažíme vzniknutý odpad čo najlepšie druhotne zhodnotiť a náš kulinársky tím sa pri varení drží zásad zero-waste využívania surovín.