Ubytovanie

01

V Gašperovom mlyne je možnosť ubytovať sa v 3 izbách a 1 apartmáne. Naše ubytovacie kapacity sú priestranné, útulné a štýlové. Nachádzajú sa v nich umelecké diela akademického maliara Mariána Čižmárika, interiéry sú inšpirované ľudovou tvorivosťou a životom našich predkov v Batizovciach. Nábytok kopíruje štýl nábytku, ktorým boli vybavené domy roľníkov v podtatranských obciach.

02

Wellness

Gašperov mlyn ukrýva aj priestrannú wellness zónu, ktorá poteší všetky vaše zmysly.

Nakoľko pobyt našich hostí vo wellness zóne zásadne nespájame, užijete si ho v dokonalom súkromí.


V našej wellness zóne sa nachádza:

  • fínska sauna a ochladzovacie vedro
  • parná sauna
  • infrasauna
  • tepidárium (ohrievaná lavica)
  • ležadlá, sprchy a toalety

V celej wellnes zóne môžu hostia neobmedzene používať vysokokvalitné, jemné plachty z pravého ľanu, ktorý bol vyrobený tradičným spôsobom a plachty boli ručne tkané približne pred šesťdesiatimi rokmi našími starými mamami.

 

Radi by sme vás informovali, že ak máte záujem o využitie wellness, je potrebné rezervovať si čas vopred mailom na info@gasperovmlyn.sk a je možné využiť ho v čase od 14:00 do 22:00.

 

Zelený mlyn

 

Gašperov mlyn je stavba, ktorá je energeticky nezávislá na vonkajších zdrojoch. Jej súčasťou je malá vodná elektráreň, ktorá vyrába "čistú" ekologickú elektrinu, ktorú distribuuje do siete a sama aj využíva. Okrem nej využíva náš mlyn aj energiu a teplo zo Slnka i Zeme – získavame ju pomocou solárnych panelov a tepelných čerpadiel.

Takisto využívame vodu z vlastnej studne a po jej použití ju vyčistíme v našej čistiarni odpadových vôd. Navyše dodržiavame vysoko nastavené štandardy odpadového hospodárstva, kedy sa snažíme vzniknutý odpad čo najlepšie druhotne zhodnotiť a náš kulinársky tím sa pri varení drží zásad zero-waste využívania surovín.